Poznań

Adwokat prawnikowi nie równy. Cechy rzetelnego adwokata

wyciąganie z problemów z prawem

Przysłowiowe „posiadanie bardziej profesjonalnego prawnika” to zwrot, który w wielu przypadkach wykorzystuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego mniemania elity mogą być ponad prawem jedynie właśnie dlatego, że są w stanie opłacić najbardziej fachowych oraz uzdolnionych radców prawnych. Bez wątpienia, nasuwa się w takiej sytuacji zapytanie – czy prawnik naprawdę ma tak olbrzymią kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak lub inaczej, nie wolno zaprzeczyć, że są lepsi i gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na ostateczne rezultaty sporów prawnych jest z pewnością widoczny.

Jakim sposobem wybrać godziwego adwokata?
O efektywności danego prawnika najprawidłowiej poświadcza jego historia. Jest to wybitnie konkretna forma portfolio, która przedstawia to, jak dobrze dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli zatem oczekuje się perfekcyjnych efektów podczas faktycznej rozprawy, warto poświęcić chwilę na dokładniejsze zapoznanie się z poprzednimi osiągnięciami wybranego specjalisty, a dopiero następnie podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Poprawnym źródłem informacji jest także wykształcenie oraz opinie klientów.

Jak działa solidny adwokat?
Podejście utalentowanego prawnika najpoprawniej wizualizuje profesjonalizm – musi być to jednostka znakomicie orientująca się w prawnych detalach, a równolegle na tyle elastyczna, by poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie nowych dowodów lub kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika wysokiej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego kłopotu.