Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz wielokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są właściwie smaczne oraz warte paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bez ustanku wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej zwykłymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odszukać właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest stereotypowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.