ćwiczenia na mięśnie kegla w ciąży

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

kulki do ćwiczeń mięśnie kegla

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one porządnie wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, jakie rodziły dawno, ale pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, zwykle wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najporządniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z nieraz wolno także trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, mimo to należałoby ćwiczyć dalej, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i sklepach wolno obecnie zakupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają korzystne wyniki. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Panie, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik w czasie porodu drogami natury i znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością wyklucza się też kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.