kasza jaglana z warzywami przepis

Współcześnie koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz to częściej również szuka się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje w całości odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Nieraz zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one identycznie dużo artykułów odżywczych, niemniej jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele odpowiedniej. Perfekcyjnym przykładem słusznego towary jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach nadzwyczaj w wielu przypadkach a dziś niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana z pieczarkami

Na szczęście coraz więcej osób lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest niesłychanie prosta – kasza jaglana to zupełnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej niż szablonową, popularną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje trochę więcej czasu niemniej jednak jest tego godne, bowiem wrażenia smakowe są ściśle mówiąc fajne. Z jakiego powodu niemniej jednak powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma bardzo wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar lub trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niesłychanie dobrym źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, jednakowoż nie jedynie, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, które niezmiernie poprawiają pamięć i koncentrację a też dużo cudownych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest niesłychanie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To świetny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niesłychanie odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom dobry przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik okazjonalnie spotykany wobec tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.